fbpx

Балансування коліс

Балансування коліс 1

Балансування коліс

Сьогодні наша компанія хоче вам нагадати про важливість регулярного балансування коліс Вашого автомобіля. Це необхідна процедура, яка забезпечить безпеку на дорозі, збільшить термін експлуатації шин та інших компонентів автомобіля!

Неправильне балансування колеса може призвести до низки проблем, таких як:

  • Вібрація. Це стається тому, що колесо не рівномірно розподіляється по вісі обертання. Це може призвести до того, що колесо починає “скакати” на дорозі, що в свою чергу призводить до неприємних вібрацій, які відчуває водій та пасажири. Ці вібрації можуть бути легкими та майже непомітними або дуже сильними та навіть небезпечними. Наприклад, якщо вібрації дуже сильні, вони можуть призвести до зносу шин, що зменшує термін їх експлуатації та збільшує ризик аварії. 
  • Вібрація, яка передається на кузов. Зазвичай відчувається відносно сильною та дискомфортною для пасажирів. Вона може бути особливо помітною при певних швидкостях (більше 90 км/год) або на певних ділянках дороги. Як правило, вібрація від неправильно збалансованих коліс збільшується зі збільшенням швидкості автомобіля. 
  • Помітне биття в рульовому колесі. Коли колеса не збалансовані належним чином, вони можуть вібрувати на швидкості, що призводить до появи биття в рульовому колесі. Це може бути відчутно під час руху автомобіля по дорозі, особливо на великих швидкостях (більше 110 км/год). Руль стає нестабільним та може починати “танцювати” в руках водія. Це призводить до незручностей при керуванні автомобілем, знижує рівень безпеки та комфорту водія та пасажирів. 
  • Негативні наслідки для підвіски та ходової. Це пов’язано з тим, що нерівномірна обертова маса коліс може створювати великі сили та моменти, які передаються на підвіску та інші елементи автомобіля. При тривалому русі трасою ці сили та моменти можуть виявлятися особливо шкідливими для деталей підвіски та ходової частини. Наприклад, неправильно збалансовані колеса можуть призводити до збиття кутів розвалу-сходження коліс, зносу підшипників ступиці та інших компонентів. Крім того, вони можуть спричинити раннє зношування шин та інших елементів системи керування.

Як з’явилось балансування коліс?

У 1902 році американський винахідник та механік Джон Шерман вигадав технологію балансування коліс. Він зрозумів, що нестійкість коліс може викликати різноманітні проблеми, такі як нерівномірний знос шин, вібрацію, збільшене споживання палива та зниження швидкості. Шерман встановив залізну пластину на стійку змінного струму та додав грузи на різних місцях пластини, почав розкручувати колемо, доки останнє не зупинилося у відповідному положенні. Цей метод був досить простим, але він дозволяв підвищити стійкість та продуктивність автомобілів. Згодом, у 1920-х роках, балансування коліс стало більш широко використовуваним. З’явилися спеціальні стенди для балансування, що дозволяли точно налаштувати балансування колеса. Це було дуже важливо для автомобілів, які їздили з великою швидкістю на автострадах.

Балансування коліс 3

Як проходить процедура балансування коліс

Балансування коліс – це важлива процедура, яка допомагає зберегти довговічність автомобільних коліс, а також забезпечує комфортну їзду для водіїв та пасажирів.

Наша компанія надає послуги з використанням високоточного автоматичного обладнання торгової марки Bright. По суті, на спеціальному стенді зібране колесо розкручується до певних обертів і стенд визначає рівень осьового биття колеса, точну вагу грузів та конкретне місце на диску, до якого їх необхідно прикріпити. За рахунок грузів досягається точний баланс, внаслідок чого колесо котиться дорогою стабільно, без биття та вібрацій. Радимо вам виконувати цю процедуру щонайменше раз на рік або після заміни шин.

Причини розбалансованості

Причинами розбалансованості колісних дисків можуть бути низька якість виробництва диска (Китай, Тайвань), механічні пошкодження дисків унаслідок попадання у вибоїни, ями та інші дорожні дефекти, які не завжди можна ідеально відремонтувати. Також, втрата зовнішніх тягарців колеса призводить до розбалансованості колісних дисків.

Причинами розбалансованості колісних шин може бути деформація внаслідок неправильного зберігання, попадання у вибоїни, ями, інші дорожні дефекти, крім того, з часом склад шини втрачає свої властивості, це також може призводити до деформацій.

Висновок

Практично будь-яке колесо можна відбалансувати до придатного для використання стану, це повинен робити кваліфікований майстер на якісному обладнанні. При значному дисбалансі колеса можна спробувати прокрутити шину на диску, виправити геометрію диску на спеціальному стенді та іншими способами. Ми прагнемо забезпечити нашим клієнтам найвищу якість послуг з балансування коліс та зробити процес звернення до нашої компанії якомога зручнішим та швидшим. Також, виконувати цю процедуру щонайменше раз на рік або після заміни шин.

Зверніться до нас вже сьогодні та переконайтеся в якості наших послуг!

Вартість балансування колеса від 40 грн